- Home
- Recepten
- Recepten overzicht
- Pompoencake
Pompoencake
- Totale tijd 1u 10min
- 30min
Bereiding - 40min
Koken - 0min
Afkoelen
Compatibele toestellen (1)
Ingrediënten
6 personen
3 Eieren
30 g Zachte boter
110 g Philadelphia
30 g suikerbakkerspoeder
Gehakte geroosterde hazelnoten
250 g Geraspte pompoen
80 g Zachte boter
200 g Bloem
9 g Bakpoeder
50 g Hazelnootpoeder
2 lepel Vierkruidenpoeder
30 g Fijngehakte geroosterde hazelnoten
150 g Bruine suiker
Bereiding
Stap 1 /9
Rasp de pompoen.
Stap 2 /9
Klop in een grote kom de eieren en suiker samen op tot het mengsel wit wordt.
Stap 3 /9
Voeg eerst de boter en dan de geraspte pompoen toe en meng goed.
Stap 4 /9
Doe de hazelnoten in een koekenpan en rooster ze 10 minuten op een middelhoog vuur. Laat ze volledig afkoelen en hak ze dan grof met een minihakmolen, of met een mes als je dat prettiger vindt.
Stap 5 /9
Meng in een andere kom de bloem, het hazelnootpoeder, het bakpoeder, de kruiden en de gehakte geroosterde hazelnoten.
Stap 6 /9
Voeg dit geleidelijk aan het vorige mengsel toe zonder het deeg te veel te bewerken.
Stap 7 /9
Boter een rechthoekige bakvorm in en zet de stand "cake om te delen” voor 40 minuten aan. Haal de taart na het bakken uit de Cake Factory en laat afkoelen.
Stap 8 /9
Bereid het glazuur voor. Meng de boter, de Philadelphia en het suikerbakkerspoeder met een elektrische mixer tot je een gladde massa verkrijgt.
Stap 9 /9
Verdeel het glazuur met een spatel over de taart, versier met stukjes hazelnoot en bestrooi met een beetje vierkruidenpoeder.
